Cel:
Celem kształcenia jest teoretyczne i praktyczne poszerzenie wiedzy z zakresu płac osób wykonujących zawody związane z zawodem: kierownik ds. kadr i płac (kod zawodu 121201), który został ujęty w klasyfikacji zawodów i specjalności wprowadzonej rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 roku (t.j. Dz. U. z 2018 roku poz. 227).
Uczestnikami kursu powinny być osoby, które są absolwentami szkół średnich oraz wyższych, posiadające wiedzę z zakresu kadr i płac, chcące poszerzyć oraz unowocześnić posiadaną wiedzę z tego zakresu.
Program
I. Płace dla zaawansowanych:
- Sporządzanie list płac z zakresu stosunku pracy.
- Wieloskładnikowe listy płac, uwzględniające optymalizację płacową, w tym kompleksowe listy płac obejmujące różne zdarzenia dotyczące pracowników w ramach jednego miesiąca.
- Obliczanie i uwzględnianie na listach płac obligatoryjnych i fakultatywnych składników wynagrodzenia pracownika.
- Zasady dokonywania potrąceń z wynagrodzenia i zasiłków - potrącenia obligatoryjne, granice potrąceń, maksymalna wysokość potrąceń, kwoty wolne od potrąceń, potrącenia fakultatywne, podobieństwa i różnice pomiędzy potrąceniem i odliczeniem, kontrowersje i stanowiska urzędowe.
- Listy płac dla osób nie będących pracownikami - podobieństwa i różnice przy naliczaniu wynagrodzeń z różnych tytułów.
- Korygowanie list płac i dokumentacji rozliczeniowe
II. Świadczenia z ubezpieczenia społecznego
- Ustalanie wartości świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby, macierzyństwa i wypadków przy pracy – ujęcie praktyczne
III. Rozliczanie delegowanych za granicę pracowników oraz zatrudnianych cudzoziemców w Polsce
IV. Program PŁATNIK dla zaawansowanych
Program kursu obejmuje 100 godzin dydaktycznych, w tym 4 godziny egzamin.
Sposób i forma zaliczenia:
Formą zaliczenia kursu jest obecność przynajmniej na 70% godzin lekcyjnych i egzamin pisemny.
Osoba, która na egzaminie uzyskała co najmniej 30% punktów możliwych do osiągnięcia otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu na podstawie § 22 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. poz. 652).
Organizacja w trybie stacjonarnym:
Kurs jest organizowany w trybie popołudniowym, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu od godz. 16.00 po 4 godz. dydaktyczne.
Uczestniczy otrzymują:
- materiały szkoleniowe,
- gorące napoje - kawa, herbata.
Organizacja szkolenia w trybie online:
Kurs jest organizowany w trybie popołudniowym, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu od godz. 16.00 po 4 godz. dydaktyczne.
Dostęp do szkolenia, materiały szkoleniowe oraz szczegóły organizacji prześlemy drogą mailową po spełnieniu warunków uczestnictwa.
Warunki uczestnictwa:
1.Przesłanie formularza on-line, które stanowi zawarcie umowy wiążącej i jest jednocześnie zobowiązaniem do zapłaty.
2.Wpłata w pełnej wysokości zamówienia, której należy dokonać najpóźniej 1 dzień przed rozpoczęciem realizacji szkolenia. W tytule przelewu prosimy podać tytuł szkolenia. Rachunek bankowy: 20 1020 1664 0000 3102 0149 1422
Prosimy, aby wpłaty dokonywać po otrzymaniu od nas informacji o terminie rozpoczęcia kursu.