PLANOWANE ROZPOCZĘCIE KURSU 07.11.2024r., godz. 16:00
Pobierz harmonogram kursu
CEL KURSU
Celem kursu jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności posługiwania się narzędziami controllingowymi wykorzystywanymi do planowania finansowego umożliwiającego efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem.
UCZESTNICY KURSU
Kurs przeznaczony jest dla osób chcących pozyskać, uporządkować lub rozszerzyć swoją wiedzę w zakresie planowania finansowego i budżetowania, w szczególności dla:
- pracowników działu controllingu i controllerów finansowych,
- służb finansowo-księgowych i głównych księgowych,
- pracowników, którzy planują rozwój w kierunku controllingu, zarządzania finansami przedsiębiorstwa i zarządzania przedsiębiorstwem.
WYMAGANIA WSTĘPNE DLA SŁUCHACZY
Wszystkie tematy będą omawiane z wykorzystaniem prezentacji pptx oraz studiów przypadków realizowanych w środowisku MS Excel. Stąd uczestnicy powinni znać podstawy arkusza kalkulacyjnego MS Excel. Wszystkie zadania i przykłady realizowane w środowisku MS Excel będą prezentowane i omawiane krokowo w taki sposób, aby Uczestnicy mogli wykonywać poszczególne elementy rozwiązania na sowich komputerach. Osoby biorące udział w zajęciach będą miały możliwość udostępnienia swoich plików prowadzącemu np. w celu pomocy we wpisywaniu formuł, wprowadzaniu parametrów czy poszukiwaniu źródeł błędów.
PROGRAM
- Rola controllingu w planowaniu działalności przedsiębiorstwa
- Rola planowania w zarządzaniu przedsiębiorstwem
- Narzędzia wspomagające planowanie finansowe
- Systemy informatyczne wspierające planowanie finansowe
- Planowanie podstawowej działalności operacyjnej
- Planowanie na poziomie przedsiębiorstwa i grupy kapitałowej
- Użyteczność wskaźników ekonomiczno-finansowych w planowaniu finansowym
- Analiza zasadności budżetu przedsiębiorstwa
- Raportowanie kontrolno-wynikowe planów finansowych
ILOŚĆ GODZIN
80 godzin zajęć (1 godzina lekcyjna to 45 minut).
TRYB ZAJĘĆ
- raz lub dwa razy w tygodniu (czwartki od godz. 16.00 do 20.00 i soboty od godz. 08.00 do 12.00)
FORMA KURSU
- Kurs realizowany jest w formie on-line.
METODY PRACY
Proces kształcenia na kursie realizowany jest w formie wykładów i warsztatów on-line, polegających na zdalnym i interaktywnym uczestnictwie poprzez platformę Microsoft Teams. Każdy uczestnik otrzyma link z dostępem do platformy. Warsztaty polegają na realizacji zadań związanych z przedmiotem kursu przy wykorzystaniu programu Microsoft Excel. Do wzięcia udziału w szkoleniu niezbędny jest komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem, a także dostęp do programu Microsoft Excel.
MATERIAŁY SZKOLENIOWE
W czasie zajęć wykorzystywane są autorskie materiały dydaktyczne przygotowane przez wykładowcę w formie pdf (e-booki), case study, szablony przygotowane w programie Microsoft Excel, a także podręcznik autorski dot. planowania finansowego.
OPŁATA
- 1.520 zł - dla członków SKwP
- 1.600 zł - dla pozostałych osób
WARUNKI ZALICZENIA
Formą zaliczenia kursu są obecności na zajęciach oraz samodzielne rozwiązanie projektu zaliczeniowego realizowanego podczas zajęć. Po zaliczeniu kursu słuchacz otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu wydanego na podstawie § 23 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2175).